הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

אגרת לפתיחת שנת הלימודים תשפ"א

שירותים
בקליק

שירותים בקליק

פתח תפריט

הורים ותלמידים יקרים,
שנה חדשה מתחילה - שנת תשפ"א.
פתיחת שנת הלימודים תהיה אחרת ממה שהכרנו - שנה שתתמודד עם הקורונה. אנו נרגשים ומצפים לפגוש את התלמידים, שיפקדו את מוסדות החינוך לצד חוסר הודאות והחששות נוכח המציאות המשתנה.
שנת הלימודים תפתח תחת הנחיות מגבילות וקפדניות של משרד הבריאות ומשרד החינוך. יחד עם זאת, העיסוק בקורונה מציב למערכת החינוכית חלון הזדמנויות לשינוי ממערכת מבוססת הוראה והקניה למערכת מבוססת למידה - למידה המשלבת לימוד במוסד החינוכי לצד למידה מקוונת מרחוק. זאת הזדמנות לפדגוגיה חדשנית, שיש בה אתגר חדש, שיניעו את צוותי ההוראה והחינוך לעשייה יצירתית המותאמת לנסיבות ולצורך בשמירה על בריאות התלמידים ועל בריאותם.

במהלך חופשת הקיץ הוקצו משאבים לשיפוץ מוסדות החינוך - בתי הספר היסודיים, גני הילדים והמעונות - על מנת ליצור תנאים לסביבה לימודית נאותה ונעימה כאשר הושם דגש על תיקון מפגעים בטיחותיים, יצירת סביבות למידה פעילות, חידוש ציוד, גיזום וגינון, ריסוס והדברה.

בשנה הזאת הבאה עלינו לטובה יפעלו ביישוב שני מעונות יום, שמונה גני ילדים בחינוך הקדם יסודי, שלוש מסגרות חינוכיות בחטיבה הצעירה, גן חינוך מיוחד ושני בתי ספר יסודיים כאשר תלמידי חטיבות הביניים והתיכון ילמדו במסגרות חינוכיות מחוץ ליישוב. בנוסף, ילמדו גם מחוץ ליישוב תלמידים במסגרות חינוכיות המותאמות להם.

שמנו לנו למטרה להוביל את מערכת החינוך ביישוב להישגים משמעותיים בשלושה תחומים מרכזיים:

  • קידום הישגים לימודיים וטיפוח מצוינות לימודית וחברתית.
  • למידה משמעותית - העצמת הלמידה המקוונת ותרומתו של המורה בפיתוח מיומנויות למידה.
  • טיפול באוכלוסיות בעלות צרכים ייחודיים ותלמידים בעלי סיכון לנשירה.

השנה נמקד את הנושא החינוכי לשותפות, אחדות וסולידריות - נפעל לחזק את הלכידות החברתית, האחריות הדדית וערך הקהילתיות בפעילויות שונות במסגרות החינוכיות על מנת להנחיל ערכים, שיש בהם אחריות אישית לצד שיח המגנה גילוי של הדרת האחר. נבליט את היופי, שבאחווה ובסולידריות בהתגייסותה של הקהילה שלנו לכל נזקק ונמגר גילויים של אלימות, תוקפנות וכיעור כלפי האחר. רק ביחד, תושבים, הורים, סגלי הוראה ותלמידים, נוכל ליצור קהילת מופת המושתת על ערכים ונותנת מקום מכבד וראוי לכל באיה. רק כך, נוכל להצעיד את המערכת החינוכית למצוינות.

אני חשה, שאין ברכה מתאימה יותר לפתוח את שנת תשפ"א - "תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה".

מאחלת לכולנו שנה טובה, שנה בה ניצור למידה משמעותית, מוצלחת ומהנה והעיקר שתהיה בריאות איתנה.

ציפי מזור, מנהלת מחלקת החינוך