חיים (אלי) ערקי ז"ל

שירותים
בקליק

שירותים בקליק

פתח תפריט

חיים (אלי) ערקי ז"ל

יזכור
חיים (אלי) ערקי ז"ל
שנים: 1954-1973

​חיים נולד ביום ט"ז באדר ב' צשי"ד (21.3.1954) בבית דגן.
הוא סיים את לימודיו בבית הספר הממלכתי-דתי רמב"ם בבית דגן, והמשיך את לימודיו בפנימייה בבית הספר התיכון בכפר בתיה. הוא למד שם חרטות אך לא הסתגל למסגרת הפנימיה ובחר ללמוד מגמת מסגרות מכנית בבית הספר "תורה ומלאכה" בתל-אביב.
היה חביבם של המורים והתלמידים, מלא שמחת חיים. חבריו כינוהו בשם החיבה - אלי. מילדותו אהב לשיר בכל מקום ובכל הזדמנות. הוא עבד כסייד, אחותו מספרת "אלי היה מסיים עבודת צביעה, הקיר היה כשטיח צבעוני. הוא היה מתלהב ממעשה ידיו.. ממש כצייר הגאה במלאכת ידו..".
חיים התגייס לצה"ל בראשית מאי 1972. בערב גיוסו היה עלם גבה קומה ויפה מראה. שערו השחרחר ועיניו הכהות היו סימני ההיכר שלו, ובת צחוק נעימה ריחפה תמיד על שפתיו. לאחר הטירונות התנדב לשרת בחיל השריון. כאיש צוות טנק היה תותחן טנק מעולה.

תיאור מקרה המוות

שבוע לפני מלחמת יום הכיפורים, לאחר פרוץ הקרבות  הטנק שלו נע עם כל הפלוגה בדרך לאזור "מפרקת" שבגזרה הצפונית של התעלה. המורל היה גבוה וחיים שר בקשר הפנימי. הטנק הגיע עד לקו המים וירה אל העבר השני. תוך כדי הירי נפגע הצריח מטיל נ.ט. וחיים  נהרג יחד עם משה פרגמנט וראובן סעיד, שהיו עימו בצריח הטנק. בני, נהג הטנק היחיד שנותר בחיים מכל הצוות.