צדוק יפת ז"ל

שירותים
בקליק

שירותים בקליק

פתח תפריט

צדוק יפת ז"ל

יזכור
צדוק יפת ז"ל
שנים: 1939-1973

​צדוק נולד בשנת תרצ"ט (1939) בערם שבתימן בן לסעידה ויחיא.
עלה לישראל עם משפחתו בשנת תש"ט (1949). למד בבית הספר של אגודת ישראל במושב זבדיאל שבחבל לכיש, המשיך בלימודים בסמינר למדריכי נוער בירושלים.
עסק בפעילות ציבורית כבר מגיל צעיר - בן שש עשרה החל לרכז קבוצות של בני נוער בעקרון, בזבדיאל ובמושב זנוח והפעיל אותם בצורה קונסטרוקטיבית. הקדיש מזמנו להנחלת הלשון העברית בקרב המתיישבים מבני העלייה החדשה.
התגייס לצה"ל במחצית 1956 והוצב לחיל המשטרה הצבאית. לאחר הטירונות השתלם בקורס נהגים. שירת בתפקיד שוטר צבאי ובתפקיד נגד יחידתי. שנתיים אף שירת בצבא הקבע. הוערך כחייל טוב, אחראי, מסור לתפקידו וביצע כהלכה את כל שהוטל עליו.
בשנת 1958 נשא לאישה את חברתו מזל. בשנת 1961 עברה המשפחה לבית-דגן. הוא המשיך בהדרכת נוער והחל לעסוק גם בפעילות פוליטית. חמש שנים שימש כמזכיר קופת חולים. בשנת 1965 נבחר לראש המועצה. בימי כהונתו עשה רבות לקידום החינוך בבית דגן, להקמת מבנים מתאימים למוסדות החינוך במקום, קבע יום לימודים ארוך בבית הספר, דאג לסלילת כבישים, לשיפור רשת המים ולבניית מקלטים ופעל רבות לקידום הישוב.
בכל ימי פעילותו הציבורית עסק בכתיבת יומן, ובו תיאר את דרך פעולתו הציבורית ואת חיי החברה סביבו. איש עניו וצנוע, לא אהב להתבלט, לא היה גאוותן וסלד מהתנשאות. פעל באופן שקול. היה נמרץ מאוד ושופע חיוניות. בן נאמן להוריו, בעל מסור לאשתו ואב אוהב לילדיו.
במשך כל השנים שירת במילואים ומילא את תפקידו ברצון וביעילות, הוא השתתף במלחמת ששת הימים, בשנת 1967 והוענק לו "אות מלחמת ששת הימים".
כשפרצה מלחמת יום הכיפורים נשלח לחזית ברמת הגולן.

תיאור מקרה המוות

ביום י"ז בתשרי תשל"ד (13.10.1973) נפל בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית העלמין בהר הרצל. השאיר אחריו אישה, שני בנים ושתי בנות, שני אחים ושתי אחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.