יהודה גרידי ז"ל

שירותים
בקליק

שירותים בקליק

פתח תפריט

יהודה גרידי ז"ל

יזכור
יהודה גרידי ז"ל
שנים: 1948-1987

יהודה נולד בשנת 1948 בתימן בן לזכריה וידידה. כילד וכנער היה מלא תעוזה ובעל אומץ רב, לא כל המוסכמות היו מקובלות עליו ופעל על פי רצונותיו והחלטותיו גם אם חרגו מן המוסכמות. כאשר ראה או סבר שנעשה עוול למשהו, יצא להגנתו גם אם כתוצאה מכך היה נענש. כשנער מבוגר או חזק היכה ילד חלש יותר, התערב ועזר לחלש יותר, גם אם היה מקבל מכות או ננזף ע"י הוריו. כמי שהיה מוכן לעזור לכל ילד, עזרתו ונכונותו לידידיו וחבריו הייתה מובנת מאליה. נאמן היה לקרוביו ולבני משפחתו, כבוד רב רחש להוריו, אחיו ודודיו גם כשכעסו עליו והטיפו לו.
היה ילד בלתי רגיל, היו שהעריצו את מעשיו והיו שהסתייגו מהם אך אף אחד לא יכול להתעלם מכך שפעולותיו היו בוגרות ובלתי נתפסות. כילד עצמאי בהתנהגותו ובמחשבותיו לא קיבל מרותו של איש ואת אשר חשב לנכון לעשות, עשה. נתפס כשובב בעיני מוריו, שהמליצו לשלוח אותו לפנימייה. התאקלמותו בפנימייה הפכה אותו למקובל בעיני חבריו ואהוד על סגל הפנימייה. למד בפנימייה עד בגרותו.
כשנקרא להתגייס דחה את גיוסו בנימוקים שונים ומשונים עד ששוחרר משרות. המחשבה שיהיה כפוף להוראות קשוחות ונוקשות במסגרת הצבאית לא התאימה לו ולאופיו העצמאי.  שינוי עמוק וניכר חל בו כשהתחיל את חייו הבוגרים. הוא החל ללמוד את תחום החשמלאות והפך להיות חשמלאי מוסמך והחל לעבוד בחברת "אלישרא".
נישא לאסתר ונולדו להם שלושה ילדים - אופיר, עירן ואלעד. הוא היה גאה במשפחתו, אהב אותם אהבה עזה, דאג לשלומם ובריאותם ועבד קשה, ימים כלילות כדי שלא יחסר להם דבר.

אי שירותו בצה"ל הציק לו והבין שטעה והחליט, למרות גילו והיותו בעל משפחה להתגייס. הלך וביקש להתגייס, לא בקלות בקשתו נעתרה, רק שהיה ברור כי כוונותיו רציניות הוא גויס ליחידת שדה ובמילואים שובץ כחשמלאי ביחידת הבינוי.
היה מלא חיות ומרץ, חסון בגופו ובנפשו, מומחה ואומן היה במקצועו ואת אשר החסיר בצעירותו השלים בבגרותו. משענת איתנה היה להוריו, לבני משפחתו, לחבריו ובעיקר לאשתו ולילדיו. כל בקשה לעזרה נענתה במהירות ובחיוך.

תיאור מקרה המוות

נקטף בדמי ימיו במסגרות השירות הצבאי כשעדיין היה במלוא אונו וכוחו, מלא תקוה ואהבה. עם מותו, כבה הנר וקהו עיני הוריו מבכי וצער.