מרדכי (מוטי) וענונו ז"ל

שירותים
בקליק

שירותים בקליק

פתח תפריט

מרדכי (מוטי) וענונו ז"ל

יזכור
מרדכי (מוטי) וענונו ז"ל
שנים: 1973-1994

מרדכי נולד ביום כ"א בחשוון תשל"ד (16.11.1973) בבית דגן בן למרגלית ומיכה אח לדודי, ליאת וסוזי. במשך שנים רבות גדל מוטי כבן זקונים וזכה לפינוק מהוריו, סבתו ודודותיו.
למד בבית-הספר היסודי "סלומון" והמשיך לבית-ספר "מעיין" שבראשון לציון. הוא החל את לימודיו התיכוניים בבית-הספר "הטכני" בחיפה ועבר ל"עמית עמל" בראשון לציון וסיים בבית-הספר "אנקורי" בתל אביב. הלימודים לא היו בראש מעייניו, הוא מצא עניין רב יותר בים. אך כשהגיע הזמן, גילה מוטי אחריות והשלים בהצלחה את כל הבגרויות לפני הגיוס.
הוא היה חברותי וכמעט שלא ניתן היה לתפוס אותו לרגע ללא חבריו מסביבו. יחד בילו שעות, ארגנו מסיבות, גלישות משותפות וריכלו על בנות. ביתו היה תמיד מלא בחברים. טיפוס חם, שופע מרץ ושמחת חיים, ידע להחזיר פינוק ואהבה לכל משפחתו. אהבתו לחיים, סקרנותו וחוש ההרפתקנות בו ניחן גרמו לא אחת דאגה להוריו, שהיו צריכים לרוץ עימו לבית החולים לגבס איבר כלשהו בגופו. בעזרת חוש ההומור שלו הוא הצליח להמיס אפילו את הקשוחים ביותר. הוא ניחן ברגישות.
בתחילת אוגוסט 1992התגייס לצה"ל לחיל השריון והיה לנהג טנק. תואר על ידי מפקדיו כחייל דומיננטי, מלא שמחת חיים אשר הוביל את חבריו אחריו. חייכן, בעל חוש הומור מיוחד, שהיה אהוד על מפקדיו וחבריו כאחד, מן הבחורים שהפלוגה קשורה אליהם בחוטים רבים ועבותים.

תיאור מקרה המוות

נפל בעת מילוי תפקידו, ביום כ"ז באייר תשנ"ד 8.5.1994 והובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בראשון לציון. בן עשרים ואחת היה בנופלו. הותיר אחריו משפחה וחברים כואבים, אוהבים ומתגעגעים.​​